DOLAR 32,5661
EURO 34,9628
ALTIN 2423,252
BIST 9722,09
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

  Akbank’tan Türkiye’nin ihracat hamlesine tam destek

  Akbank’tan Türkiye’nin ihracat hamlesine tam destek
  24.01.2019
  A+
  A-
  “İhracatçının Gücü Paketi”ni oluşturan Akbank; uzman kadrosu, güçlü finansal yapısı, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle Türkiye’nin 2019 ihracat hamlesinde yerini aldı.
  Akbank, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine verdiği destek kapsamında, ekonominin lokomotifi olan ihracatçılar için yeni bir destek paketi sunuyor.  Dış ticaretin finansmanı alanındaki bilgi ve tecrübesi, teknolojik altyapısının verdiği olanaklar ve kaliteli hizmet anlayışıyla Akbank, “İhracatçının Gücü Paketi” ile de Türkiye’nin ihracatçı firmalarını uluslararası rekabette desteklemeye devam ediyor. Akbank, 24 Ocak 2019 tarihinde başlayacak bu yeni projesiyle ihracata destek için  1 yıla kadar ihracat taahhütlü TL/Döviz kredilerinde özel faiz avantajından, Eximbank’a hitaben verilecek teminat mektuplarında avantajlı komisyon oranlarına ve 1000 ihracatçıya Mil Puan hediyesine kadar pek çok  avantaj sağlayacak.
  “İHRACATTA YAKALADIĞIMIZ İVMEYİ ARTIRARAK SÜRDÜRMEK İÇİN AKBANK ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR”
  Türkiye ekonomisini desteklemek amacıyla yürütülen çalışmalar içinde ihracat desteklerinin özel bir yeri bulunduğunu belirten Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Ülkemizin uzun dönemli kalkınma hedeflerine ulaşabilmesi, kişi başı milli gelirimizin arzu edilen seviyelere gelebilmesi için ihracat odaklı büyüme modelimizi güçlendirerek devam ettirmemiz gerekiyor. Geçtiğimiz aylarda açıklanan Yeni Ekonomi Programı’nda da ihracatın artırılması, şirketlerimizin rekabet gücünün geliştirilmesi için önemli adımlar var. 2010-2018 yılları arasında Türkiye’deki toplam ihracat yüzde 47 artarak 168 milyar doların üzerine çıktı. Kazandığımız bu ivmeyi 2019’da artırarak sürdürmek amacıyla, Akbank da üzerine düşeni yapıyor” dedi.
  “MEVCUT İHARACATÇILAR IDESTEKLEMEYE VE POTANSİYEL TÜM İHRACATÇILARIMIZI CESARETLENDİRMEYE ODAKLANDIK”
  Akbank’ın yeni ihracat hamlesiyle ihracatçıların her türlü finansman ihtiyacını karşılayacak destek ve avantajlar sunduğunu belirten Binbaşgil, “Bu uygulamamızla bir yandan mevcut ihracatçılarımızı desteklerken, diğer yandan da yarının potansiyel ihracatçılarına ulaşıp onları cesaretlendirmeye odaklanıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanındaki Global Ticaret Merkezlerimizdeki Dış Ticaret Yöneticilerimizle, müşterilerimize ihtiyaç duydukları her an destek veriyoruz. Bu yeni atılımımızla ihracatçılarımıza özel finansman olanaklarından, yenilikçi, teknoloji odaklı yeni ürün ve hizmetlere kadar çok geniş bir çerçevede avantajlar sunuyoruz” dedi.
  “ÜLKEMİZİN HAK ETTİĞİ İHRACAT ATILIMINI HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”
  İhracatta arzulanan atılımın el birliğiyle gerçekleşeceğinin altını çizen Binbaşgil “İhracatta lider bankalardan biriyiz. 70 yıldır ihracatçı firmalarımızın iş ortağı ve finansal danışmanları olarak uluslararası pazarlarda rekabet güçlerini artırmak için aralıksız çalışıyoruz. İhracatçılarımızla, uzun yıllara ve güvene dayalı çok güçlü bir ilişkimiz var. 2019 yılında binlerce yeni ihracatçıya ulaşarak Akbank’ın dış ticaret ve dış ticaretin finansmanı alanındaki ürün, bilgi ve tecrübelerini, kaliteli ve sürekli hizmet anlayışı ile birlikte ihracatçılarımıza sunmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz. Ülkemizin hak ettiği ihracat atılımını hep birlikte başaracağız.” diye sözlerine devam etti.
  “İhracatçının Gücü Paketi” ile Akbank, ihracatçılara avantajlı faiz/komisyon oranları ile nakdi ve gayri nakdi kredileri içeren geniş bir kredi çeşitliliği sunacak. Dış ticaret müşterilerine; özel paket tarifeleri, döviz alım ve satım işlemlerinde rekabetçi kur fiyatlaması, ihracatçılara nakliyat sigortalarında ve çek tahsilatlarında özel fiyatlama, 444 23 23 dış ticaret destek hattından danışmanlık hizmeti gibi birçok avantaj sağlanacak. Dış ticaret müşterilerine özel tarife paketlerinden alan ve dış ticaret işlemlerini Akbank üzerinden gerçekleştirmeye başlayan ihracatçılara, yeni pazar araştırmalarına destek olmak üzere yurt dışı seyahatlerinde kullanmaları için 1.000 müşteriye Mil Puan da hediye edilecek. Tüm bu avantaj ve kolaylıklara ek olarak, Türkiye genelinde düzenlenecek “Akbank İhracatçı Buluşmaları” ile ihracatçılar alternatif finansman teknikleri, dış ticaret mevzuatına ilişkin güncel değişiklikler ve güncel piyasa bilgisi hakkında pratik bilgilere erişebilecekler.
  AKBANK ‘İHRACATÇILARIN GÜCÜ PAKETİ’
  • 1 yıla kadar ihracat taahhütlü TL/Döviz kredilerinde özel faiz avantajı
  • Eximbank’a hitaben verilecek teminat mektuplarında özel komisyon avantajı
  • Hazine teminatlı KOBİ Değer Kredisi kapsamında %80 Kredi Garanti Fonu kefaletiyle, 1mio TL’ye kadar ve toplam 36 ay vadelerle kredi imkânı
  • Alacak sigortası ve ihracat faktoring imkânları
  • Dış Ticaret işlemlerine özel tarife paketleri
  • Mil Puan hediyesi (Dış ticaret 40 ve 100 tarife paketlerinden satın alan ilk 1.000 ihracatçı müşteriye 100.000 mil puan)
  • Döviz alım ve satım işlemlerinde rekabetçi kur fiyatlaması
  • Kur riskinden korunmaya yönelik uygun özel ürün önerileri
  • Nakliyat sigortalarında flotan ve kati poliçelerde özel fiyat avantajı
  • Çek tahsilatlarında özel fiyat avantajı
  • “Akbank İhracatçı Buluşmaları” ile bilgi paylaşımı
  • Bankamız tüzel müşterilerine 444 23 23 Dış Ticaret Destek Hattı’ndan danışmanlık hizmeti
  • Ücretsiz Sağlanacak Diğer Hizmetler:
  o SMS gümrük hizmeti, gümrük vergisi sorgulama ve ödeme imkanı
  o Gelen/Giden swift mesajlarının e-mail İle bildirimi
  o İhracat dosya gözlem hizmeti
  o İhracat akreditiflerinin yaklaşan vade tarihlerinin e-mail ile bildirimi
  o Yurt dışına gönderilen ihracat vesaik gönderi bilgilerinin e-mail ile bildirimi
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.