DOLAR 32,1942
EURO 34,9844
ALTIN 2518,299
BIST 10898,17
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

  Bosch Home Comfort Group, iklimlendirme sektörünün yeşil dönüşümünde öncü rol oynuyor

  Bosch Home Comfort Group, iklimlendirme sektörünün yeşil dönüşümünde öncü rol oynuyor
  14.05.2024
  A+
  A-

  İklimlendirme sektöründe sürdürülebilirlik ve yeşil teknolojiler konusunda öncülük eden Bosch Home Comfort Group Türkiye, benimsediği ‘RenewTogether’ vizyonuyla tüm paydaşlarını birlikte yenilenmeye davet ederken, bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla video buluşmaları düzenliyor. Seride, iklim değişikliği ve yeşil teknolojiler hakkında bilgiler verilirken, paydaşlara sürdürülebilir yeşil yaşam için rehberlik ediliyor.

  Serinin ilk bölümüne konuk olan meteorolog, kamuoyunda bilinen adıyla ‘Havayı Koklayan Adam’ Bünyamin Sürmeli, dünyanın 150 bin yılda meydana gelecek değişikliği 150 yılda yaşadığına vurgu yaparak, “Buna tüm canlılar da doğa da tepki veriyor. Bu yıl kışı göremedik, sıcaklıklar ortalamanın 3,5-4 derece üzerinde gerçekleşti. Zinciri bir yerden kırdığınızda başka yerlerde sorun ortaya çıkıyor, örneğin ayıların bu yıl kış uykusuna yatmaması da insanın problemi. Çünkü bu yaz ya da önümüzdeki günlerde ne yiyeceğimizi bu durum belirliyor. Böyle devam ettiğimiz sürece yüzyılın sonunu getiremeyeceğiz. Etik, adalet, ahlak gerekiyor ki, yaşantımızı düzene sokalım, iklimler değişmesin, bizden sonraki nesiller de güvenli yaşayabilsin…” dedi.

  “Ortak aklı harekete geçirmeliyiz”

  Dünyanın atmosferindeki karbondioksit oranının 10.000’de 4 olduğunu belirten Sürmeli, bundaki küçük bir yüzdelik değişimin bile iklim değişikliğinin yarattığı sorunları engelleyebileceğini söyledi. Sürmeli, “Bu değişim, ‘Bana mı kaldır?’ denilebilecek bir konu değil! Dünyadaki 8 milyar insanın 500 milyonu bile gerçekçi ve akılcı bilimin ulaştığı teknolojiyi kullansa çok ciddi bir değişim yaratabilir. Oysa biz 8 milyar insan varken 35 milyar insan varmış gibi tüketiyoruz. Üretimin içinde olan herkes elini taşın altına koyduğunda, insan tüketimi aşırıya kaçmayacak şekilde olduğunda hem verimliliği artırabilir hem de kaynakları hatalı kullanmadığınız için atmosfere fazla karbon emisyonu vermezsiniz” diye konuştu.

  Arman: “Dünyanın geleceğine birlikte katkı sağlama şansımız var”

  Emisyonların üçte birinin binalardan kaynaklandığını, emisyonu azaltmanın önemli bir yolunun yeşil enerji kaynaklarını kullanmak olduğunu dile getiren Bosch Home Comfort Group Türkiye, Ortadoğu, Kafkasya ve Orta Asya Satış Genel Müdürü Kıvanç Arman, “Yüksek verimli çevre dostu yeni teknolojiler geliştirirken geleceğin teknolojileri üzerinde de çalışıyoruz. Örneğin bugün ısı pompasını pazara sunarken hidrojenin üretilmesinden depolanmasına ve kullanılmasına kadar yatırımlar yapıyoruz. Araştırma ve geliştirme çalışmalarımız sürüyor. Aynı bilinci çalışanlarımız, servislerimiz ve son tüketiciye hizmet veren iş ortaklarımızda da yaratmak istiyoruz. Değer zincirinin tüm halkalarında hareketlenme olduğunda dünyanın geleceğine bir katkı sağlama şansımız var. Bununla birlikte iş ortaklarımız, işlerini başarıyla devam ettirebilmek için sektördeki değişikliklere ayak uydurmak ve yeşil dönüşümün bir parçası olmak zorunda. Bu yolculuklarında onların destekçisi olacağız” dedi.

  Bosch Home Comfort Group, global marka vizyonu olan Make.Home.Comfort.Green’den hareketle tüm paydaşlarına ‘birlikte yenilenme’ çağrısı yaptığı RenewTogether vizyonu kapsamında; çevre ve iklim alanında Ekoloji (Ecology), son kullanıcıya yönelik alanda Toplum (Society) ve tüm paydaşlar için sürdürülebilir değerler üretmek üzere Sürdürülebilir İnovasyon (Sustainovation) başlıklarında projeler üreterek hayata geçiriyor. Karbon emisyonlarını azaltma, yeşil enerji kullanımını artırma ve toplumsal sorumluluğa katkı sağlama amacıyla sürdürülen faaliyetler, gelecek nesiller için daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya inşa etme hedefi doğrultusunda kararlılığı gösteriyor.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.