DOLAR 32,1951
EURO 34,9612
ALTIN 2501,533
BIST 10917,68
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

  Daikin, Danimarka’da BKF Klima’yı satın aldı

  Daikin, Danimarka’da BKF Klima’yı satın aldı

  Daikin, Danimarkalı Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme (HVAC) distribütörü BKF Klima’yı satın aldı. Daha önce Beijer REF’in bir parçası olan BKF Klima’nın satın alınması, Daikin’in küresel çaptaki büyüme stratejisinin önemli bir adımını oluşturuyor. Daikin, Danimarka’nın Brøndby kentindeki ofisinin yanı sıra servisler için bir Daikin Eğitim Merkezi ve tüketiciler için de bir Daikin Deneyim Merkezi açacak. Bu stratejik satın alma, Daikin’in bölge için düşük karbonlu HVAC çözümlerindeki kapsamlı AR-GE uzmanlığından daha da yararlanmasını sağlayacak.

  100 yıllık geçmişe sahip iklimlendirme sektörünün öncü şirketi Daikin, satın almalar ve bölgesel yatırımlarla küresel çaptaki büyümesini sürdürüyor. Daha önce de önemli satın almalarla dikkat çeken Daikin, bu kez de Danimarkalı Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme (HVAC) distribütörü BKF Klima’yı satın aldı. Bu satın alma, Daikin’in İskandinavya’daki büyüme stratejisinin önemli bir adımını oluşturuyor.

  Danimarka’da güçlü distribütör ve servis ağı

  Daikin’in BKF Klima’yı satın alması; şirketin 2008 yılında Daikin İsveç, 2018 yılında Daikin Norveç ve 2018 yılında da Finlandiya’daki Daikin ofisiyle başlayan İskandinavya’daki büyüme stratejisi için büyük önem taşıyor. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da (EMEA) lider bir konuma sahip olan Daikin, BKF Klima’nın satın alınmasıyla birlikte Danimarka’daki konumunu da güçlendirmiş oluyor.
  1985 yılından beri Daikin Avrupa için Danimarka pazarında HVAC teknolojisinin distribütörü olarak faaliyet gösteren BKF Klima, dünyanın önde gelen soğutma teknolojisi ve HVAC toptan satıcısı Beijer Ref şirketinin bir parçasıydı. Daikin, bu stratejik satın almayla, kapsamlı AR-GE uzmanlığından yararlanmayı ve yerelleştirilmiş eğitim merkezleri aracılığıyla servisler için eğitim fırsatları oluşturmayı hedefliyor.

   

  Bu satın almanın önemini belirten Daikin Avrupa Başkanı Toshitaka Tsubouchi, “Mükemmel bir itibara sahip olan BKF Klima’nın satın alınması bölgedeki yerimizi güçlendirmede önemli bir rol oynuyor. İskandinavya’nın sürdürülebilirliğe verdiği önemi göz önüne alarak, bu yatırımın bizim için 3 ayrı amaca hizmet ettiğini söyleyebilirim. Bunları da stratejik büyüme, üstün müşteri hizmeti ve Danimarka pazarında düşük karbon emisyonlu HVAC teknolojilerinin benimsenmesine katkıda bulunmak şeklinde sıralayabilirim” dedi.
  Beijer Ref EMEA Başkan Yardımcısı Simon Karlin ise, “BKF Klima organizasyonunun ve çalışanlarının Daikin çatısı altında gelişmeye devam edeceğinden eminiz. Beijer Ref, stratejik HVAC ortaklarıyla Danimarka’daki varlığını artırmaya odaklanmaya devam edeceğinden, bu çözümü bulduğumuz için mutluyuz” diyerek düşüncelerini ifade etti.

  Yeni Ofisler ve Danimarka’nın Kopenhag’taki İlk Daikin Deneyim ve Eğitim Merkezi

   

  Daikin çatısı altında güçlü deneyime sahip olan ve yakın zamanda Daikin Danimarka Genel Müdürü olarak atanan Robert Kagabo ise bu satın alma ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Danimarka’daki yeni ekip arkadaşlarımızın kişisel gelişimlerini destekleme konusundaki kararlılığımızın yanı sıra Danimarka pazarında bir kuruluş olarak büyüme konusunda da kararlıyız. Hep birlikte hem servisler hem de tüketiciler için güvenilir bir ortak olmayı ve Daikin’in sektördeki lider konumunu sağlamlaştırmayı hedefliyoruz. Daha büyük yeni organizasyonumuz ve iki yeni merkezimizle Daikin’in sahip olduğu uzmanlığı daha büyük ölçüde etkinleştirebilir ve servislerin daha iyi eğitimli olmasını sağlayabiliriz. Bu hem servis şirketlerine hem de tüketicilere fayda sağlıyor.”
  Ofisleriyle aynı yerde, servislere yönelik Danimarka merkezli ilk Daikin Eğitim Merkezi ve tüketicilere yönelik Daikin Deneyim Merkezi, 2024’ün sonlarında kapılarını açacak. Bu konseptler Daikin için Danimarka’da yeni, ancak uluslararası alanda köklü bir yapıya sahip oluşumlar olarak biliniyor.

  Daikin Deneyim Merkezi: Halihazırda ev sahibi olanlar ve ev sahibi olmak isteyenlere Daikin’in ısıtma ve soğutmaya yönelik düşük karbonlu çözümlerini bizzat deneyimleme şansı sunan özel bir showroom. Kopenhag’taki yeni merkez ile birlikte Avrupa’daki Daikin Deneyim Merkezleri’nin sayısı 12’ye ulaşmış olacak.
  Daikin Eğitim Merkezi: Daikin’in servis ağı için kapsamlı eğitim çalışmaları sağlamak üzere tasarlanmış özel bir merkez. Uygulamalı eğitimler ve uzman rehberliği aracılığıyla, EMEA bölgesindeki 116 adet Daikin Eğitim Merkezi, servislerin Daikin müşterilerine birinci sınıf hizmetler sunma konusunda başarılı olmaları için gereken bilgi ve becerilerle donatılmalarını sağlıyor.

  Danimarka’nın fosil yakıtların aşamalı olarak durdurulmasına yönelik iddialı planlarına katkı 1976’dan 2011 yılına kadar Danimarka, bölgesel ısıtmanın yaygınlaştırılmasına büyük yatırım yaptı. Doğalgaz dışındaki fosil yakıtlı kazanlar büyük ölçüde yasaklandı. Ülke, 2030 yılına kadar doğalgazlı kazanlar da dahil olmak üzere tüm fosil yakıtların yasaklanması yoluyla daha fazla karbondan arındırmayı hedefliyor.

  Danimarka Dışişleri Bakanlığı Danimarka Yatırım Direktörü Vanessa Vega Saenz, Daikin’in Danimarka’daki yatırımını memnuniyetle karşıladığını belirterek şunları söyledi: “Daikin’in Danimarka’ya yatırım yapması pozitif bir gelişme. Toplumumuzu ve bireysel hanelerimizi fosil yakıtlardan bağımsız hale getirmeye ve CO2 emisyonlarını azaltmaya katkıda bulunabilecek ısıtma çözümlerine ihtiyacımız var. Şirketin servisleri eğitmeye ve tüketicilere yönelik ilham sağlamaya odaklanması, daha fazla insanın daha yeşil enerji çözümleri seçmesine katkıda bulunabilir.”

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.