DOLAR 18,5039
EURO 18,1433
ALTIN 987,966
BIST 3179,99
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

  Elbi Elektrik “İlk Evim, İlk İşyerim” sosyal konut projesi hakkında bilgilendiriyor

  Elbi Elektrik “İlk Evim, İlk İşyerim” sosyal konut projesi hakkında bilgilendiriyor
  23.09.2022
  A+
  A-

  Türkiye’nin dört bir yanında kamuya ve özel sektöre ait birçok önemli projenin anahtar priz tedarikçiliğini üstlenen Elbi Elektrik, yaşam alanlarına kattığı estetik ve kalitesiyle pazarın en çok tercih edilen markası olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, 2019 yılından bu yana 48 TOKİ projesinde yer aldı. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından gerçekleştirilen sosyal konut projelerini, anahtar ve prizleri ile donatan Elbi, yeni ev sahibi olan vatandaşların deyim yerindeyse aydınlığa uzanan dokunuşu oldu. Elbi Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Enis Alkanİlk Evim, İlk İşyerim projesi hakkında şunları söyledi:

  “Sosyal devlet olmanın başlıca şartlarından biri olarak görülen “Konut ve Barınma Hakkı” temelinde, özellikle dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere önemli bir misyon üstlenen TOKİ; Türkiye’nin 81 ilinde son 20 yılda 1.170.000 konut üretti. Konutların yaklaşık %85’inin, özellikle alt ve orta grup gelire sahip vatandaşlarımıza yönelik ve uygun ödeme koşullarını sağlayacak, destekleyecek şekilde projelendirmesi, ülkemizin her ferdinin sosyal haklara adil şekilde erişebilmesi açısından büyük önem teşkil ediyor.

  2020 yılından bu yana; bir pandemi, bir savaş ve bir ekonomik daralmaya şahit olduğumuz zorlu bir dönemi yaşadık, yaşıyoruz. Aksayan tedarik zinciri ve hammadde sorunlarının üretime olumsuz yansıması sonucu oluşan enflasyon, özellikle bu yıl ortaya çıkan kira ve ev fiyatlarındaki fahiş artışlara ve vatandaşlarımızın kişinin en temel ihtiyaçlarından olan barınma ihtiyacında çeşitli sorunlara sebep olmuştu.

  Tam bu noktada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu temel sorunu tespit ederek ortaya koymuş olduğu Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olarak başlattığı; İlk Evim, İlk İşyerim projesi yerinde, gerekli ve başarılı bir proje olarak halk nezdinde yoğun talep gördü. Bu başvuru yağmuru projenin ne denli önemli olduğunu gözler önüne serdi. 18 yaşından büyük her T.C. vatandaşın katılabileceği projede, daha önce konut sahibi olmama şartı getirilmiş olması, yine dar gelirli vatandaşları önceleyen yaklaşımı ile son derece memnuniyet verici.

  Biz Elbi olarak bugüne dek 48 TOKİ projesinin anahtar priz tedariğini gerçekleştirmiş bir sanayi kuruluşuyuz. Ürettiğimiz anahtar prizlerin, dar ve orta gelirli vatandaşların sahibi olduğu bu evler ile hayatlarına girmesinden ve yaşadıkları sevincin bir parçası olmaktan son derece mutluyuz.

  Yaşanan yoğun talebin çok fazla soruyu da beraberinde getirdiği bu süreçte vatandaşlarımızın faydalanabileceği küçük bir rehber hazırladık. Şimdiden projeyi kutluyor, ülkemize hayırlı bir katkı sağlamasını, başarıyla sonlanmasını ve dar gelirli yurttaşlarımızı mutlu etmesini diliyoruz”

  ELBİ VE SOSYAL KONUTLAR

  2019 yılından bugüne kadar tam 48 tane TOKİ projesinin anahtar priz tedarikçisi olan Elbi Elektrik, kaliteli üretim ve rekabetçi fiyat yönetimi ile sosyal konutlar gibi kâr amacı gütmeyen projelerin vazgeçilmez markası haline geldi. Aralarında, 480 daireli Çamlıca Kentsel Dönüşüm Projesi, 1017 daireli Elazığ Çatalçeşme TOKİ, 1240 daireli Artvin Yusufeli TOKİ ve 802 daireli Adana Sarıçam TOKİ gibi birçok örneğin bulunduğu projeye estetik imzasını atan Elbi Elektrik, en kaliteli ürünleri ile kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın da yanında olarak kurumsal sosyal sorumluluk bilincini en iyi şekilde sürdürmeye devam ediyor.

  Sosyal Konut Hamlesi Başvuru Tarihi nedir, projede neler olacak?

  14 Eylül – 31 Ekim 2022. Projede; konut, konut arsası ve sanayi siteleri bulunuyor.

  Kimlere kontenjan ayrılıyor?

  Projede; Gençlere %20, Emekliler %20, Şehit Yakınları – Gazilere %5, Engellilere %5 ve diğer vatandaşlarımıza %50 kontenjan ayrıldı.

  Sosyal Konut Hamlesi başvuru şartları nelerdir?

  Konut Başvuru Şartları:

  • T.C. vatandaşı olması,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Proje il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi veya proje il nüfusuna kayıtlı olması,
  • Başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha önce ev sahibi olmama,
  • İstanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç),
  • Bir hane halkı adına, tek başvuru yapılması,
  • Başvuru Bedeli: 500 TL

  * Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.

  Sanayi Sitesi Başvuru Şartları:

  • T.C. vatandaşı olması,
  • Projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olmak veya o il sınırlarında faaliyette bulunuyor olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Ustalık Belgesi, İşyeri Açma Belgesi, İlgili Oda Kayıt Belgesi veya Vergi Mükellefi olmak, e-Ticaret yapıldığına dair nace kodu vb. bilgileri gösterir belgeler,
  • Kendisinin, eşinin ve 18 yaşından küçük çocukları mülkiyetinde sanayi dükkânı olmaması,
  • Başvuru Bedeli: 2.000 TL

  * Başvuru tarihleri daha sonra duyurulacaktır.

  Konut Arsası Başvuru Şartları:

  • T.C. vatandaşı olması,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • O Belediye sınırları içerisinde ikamet etmek. Tahsis edilecek arsalar, Büyükşehir Merkez ilçelerden herhangi birisinde ise Merkez ilçelerden herhangi birisi sınırı içinde ikamet etmek. Diğer Belediyelerde ise arsa tahsisi öngörülen Belediye sınırları içerisinde ikamet etmek.
  • Yoksul ve dar gelirli olmak.
  • Arsa tahsis edilecek kimselerin, kendisinin veya eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içinde ev yapmaya müsait arsaya veya herhangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesine karşılık olan arsa payına sahip olmaması şarttır.
  • 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılmış olan uygulamalardan daha önce faydalanmamış olmak.
  • Başvuru Bedeli: 500 TL

  * Başvuru tarihleri daha sonra duyurulacaktır.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.