DOLAR 18,8116
EURO 20,4382
ALTIN 1164,779
BIST 5191,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

  En iyi en etkili ağrı kesici hangisidir

  En iyi en etkili ağrı kesici hangisidir
  11.09.2020
  A+
  A-

  Ağrı kesici, akut veya kronik ağrılı durumlarda ağrının kontrol altına alınması için kullanılan ilaçlardır. Ağrının tedavisi için kullanılan uluslar arası algoritmalarda ilk ağrı kontrol yöntemi olarak bulunurlar…

  Not: Hangi ilaç olursa olsun, kullanmadan önce mutlaka DOKTORUNUZA DANIŞIN!

  Ağrı kesici kaç yaşında kullanılır?
  6-12 yaş aralığında doktor kontrolünde kullanımı serbest olsa bile 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmaz. Çocuklar için günlük maksimum doz ise günlük 4 tablettir.

  Ağrı kesici zararları nelerdir?
  Sindirim sisteminde ciddi hasarlar yaratabilen ağrı kesici ilaçlar, mide mukozasının korunmasında önemli rol oynayan prostaglandinlerin oluşumuna engel olup çeşitli mekanizmalarla hasar vererek, kişilerin sindirim sisteminde ülser, gastrit, kanama gibi birçok sindirim sistemi hastalığına yol açabiliyor.

  Kaç saatte bir ağrı kesici alınır?
  Ağrı kesici ilaçlar sabah- öğle- akşam gibi öğünlere bağımlı kalınarak kullanılmalıdır. Çünkü öğün araları eşit değildir.

  Majezik ağrı kesici kaç saatte bir alınır?
  Adet sancılarında başlangıçta 100 mg yani 1 tablet alınmalıdır. Bunu takiben 4-6 saatte bir 50-100 mg alınabilir.

  Ağrı kesiciler kaç saatte etki eder?
  Etkisini 10-15 dakikada gösterir.


  Arveles hangi ağrılara iyi gelir?
  Tablet ve ampul formları vardır. Tablet formu, osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit gibi kas-iskelet sistemi ağrıları, adet ağrısı, diş ağrısı gibi kısa süreli ağrıların tedavisinde kullanılır.

  Parol baş ağrısını geçirir mi?
  Parol (parasetamol) hafif ve orta şiddette ağrılar için kullanılan bir ağrı kesicidir. Migren, diş ağrısı ve adet sancılarını kısa sürede dindirir. Grip ve soğuk algınlığında ateşi düşürmek için kullanılır. Düzenli kullanılmamalıdır.

  Aprol fort ne ilacı?
  APROL FORT, ağrı ve iltihaba etkili (NSAİ) ilaçlar grubundan ağrı kesici etkilere sahip bir ilaçtır.

  İltihaplı diş ağrısına hangi ağrı kesici iyi gelir?
  Ağrıyı Hızla Gidermek (Kolay Yöntemler) Bir ağrı kesici al. Aspirin ve Ibuprofen gibi steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (NSAİİ’ler) çoğu hafif diş ağrısı için hızlı ve etkili rahatlama sağlar. Bir diğer reçetesiz satılan ağrı kesici Tylenol’dur.

  Minoset kaç yaşında kullanılır?
  Doktorunuz MİNOSET ile tedavinizin ne kadar süreceğini size bildirecektir. Doktorunuza danışmadan 3-5 günden fazla kullanmayınız. Değişik yaş grupları: Çocuklarda kullanımı: 12 yaş üstü çocuklarda 1-2 tablet kullanılır.

  Parol ilacı ne için kullanılır?
  PAROL PLUS hafif ve orta şiddetli ağrıların tedavisinde kullanılır. İlacın içerdiği parasetamol ve propifenazon ağrı kesici ve ateş düşürücü etki gösterir, kafein ise ağrı kesici etkiyi arttırır.

  Dolorex hangi ağrılara iyi gelir?
  Özellikle romatizmal hastalıklarda eklem yerlerindeki şişkinlik, ağrı ve hassasiyetin giderilmesinde yaygın olarak kullanılır. Ayrıca adet sancıları ve migren ağrılarının tedavisinde de kullanılabilmektedir. En sık görülen yan etkileri; baş ağrısı, baş dönmesi, mide ağrısı, ishal, cilt döküntüleri ve halsizliktir.

  İdeal bir ağrı kesicide bulunması gereken özellikler nelerdir?

  Ağız yoluyla kullanıldığında etkili olabilmelidir
  Yeterli ağrı kesici etkiye sahip olmalıdır
  Tolerans ve bağımlılık yapmamalıdır
  Antidotu olmalıdır.
  Doğru ağrı kesicinin seçiminde nelere dikkat edilir?
  İlacın farmakolojik özelliklerine, ağrının şiddetine ve hastanın psikososyal özelliklerine dikkat edilmelidir.

  Ağrı kesicilerin kullanım ilkeleri nelerdir?
  Ağrı kesicilerin dozu her hasta için ayrı düzenlenir.
  Düzenli aralıklarla ve ağrı başlamadan önce verilir.
  Öncelikle ağız yolundan verilmeleri tercih edilir.
  Ağrı kontrolü için düzenlenen uluslar arası algoritmalara uygun olarak verilmelidir.

  Non opioid ağrı kesicilerin özellikleri nelerdir?
  Non-opioid ağrı kesiciler olarak tanımlanabilen nonsteroid antienflamatuar ilaçlar (NSAİ), kimyasal yapıları farklı olan heterojen bir grup ilacı ifade etmektedir. Farmakolojik etki çeşitliliği gösteren bu grup ilaçların antienflamatuar (enflamasyon önleyici) etkilerinin yanı sıra ağrı kesici, ateş düşürücü, pıhtılaşmayı engelleyici etkileri de gözlenebilmektedir.

  En önemli yan etkileri böbrek ve sindirim sistemi üzerinedir.
  Opioidlerden farklı olarak bağımlılık ve tolerans gelişimi gözlenmez. Ağrı kesici olarak kullanılırken ya tek başlarına veya opioidlerle kombine edilerek kullanılırlar.

  Opioid ağrı kesicilerin özellikleri nelerdir?
  Morfin ve benzeri olan doğal, yarı yapay ve yapay ilaçlar olarak tanımlanabilir. Sıklıkla “narkotik analjezikler” olarak isimlendirilir.
  Opioidler sindirim yolundan kolayca emildikleri gibi, burun mukozası ve akciğerlerden de emilirler. Kas içi ve deri altı emilimleri de iyidir. Ancak morfin dahil opioidlerin çoğu ağız yolu ile alındıklarında karaciğer tarafından bir kısmı değişime uğratıldığı için daha az etki gösterirler.
  Ağrılı bireylerde ya da bağımlılarda kaygıyı, sıkıntıyı kaldırarak, hoş duygular oluştururken, normal bireylerde aksine huzursuzluk ve yorgunluğun hakim olduğu bir duruma neden olurlar.
  Uyuklama ve mental bulanıklığın sık görülmesine karşın, unutkanlık yok denecek kadar az sıklıktadır.
  Opioidler yaşlılarda daha sıklıkla uyku hali oluştursa da, uykudan uyanma kolaydır. Yapay opioidlerin uyuklama yan etkisi daha az görülür.
  Opioidler beyin sapındaki solunum merkezlerini doza bağımlı olarak inhibe edebilir.
  Opioidler öksürük refleksini baskılayabilirler.

  Yardımcı ağrı kesicilerin özellikleri nelerdir?
  Kendilerinin ağrı kesici özelliği olmamasına rağmen ağrı kesici ilaçlarla birlikte kullanıldıklarında bu ilaçların etkisini artıran özelliklere sahip ajanlardır.
  Ağrının kaynağına, eşlik eden bulgulara ve hastanın özelliklerine göre seçilir. Birlikte kullanıldığı ağrı kesicilerin etkisini artırmanın yanı sıra etkin ağrı kesici dozunu azaltacağından olası yan etkileri de azaltmaktadır.

  Ağrı kesici fazla alınırsa ne olur?
  Mideyi çeşitli zararlara, enfeksiyon benzeri hastalıklara ve doku hasarına karşı koruyan mide mukozası, fazla miktarda ağrı kesici tüketimi ile zarar görür ve durum midede kanama, ülser ve şiddetli ağrılar gelişmesine neden olur.

  Ağrı kesici ilaç günde kaç defa alınır?
  “Ağrı kontrolünde 10 günden fazla ağrı kesici kullanılmamalıdır. · Genel olarak günlük 4 tabletten fazla ağrı kesici kullanılmamalıdır. · Sık ağrı kesici kullanımında vücutta ağrı kesiciye karşı duyarsızlaşma gelişebilir fakat bu etki kalıcı değildir.

  Ağrı kesici baş ağrısı yapar mı?
  Ağrı kesicilerin aşırı kullanımı, ilaçların neden olduğu baş ağrısını ortaya çıkarmaktadır. Kişi genellikle bir tavsiye ya da kendi iradesi ile güçlü ağrı kesiciler kullanarak ağrı eşiğini düşürmekte, ilaçların dozu ayarlanamadığı için baş ağrısı şiddetlenerek daha da kronik hale gelmektedir

  Opioid ilaçlar hangileri?
  Opioidler, vücutta morfin etkisi yapan ve genelde analjezik olarak kullanılan kimyasal maddeler, bağımlılık yaratabiliyorlar. Morfin ve kodein gibi reçeteli ilaçların yanı sıra, eroin de bir opioid.

  Steroid olmayan ağrı kesiciler hangileri?
  NSAİİ’ler uyuşturucu (narkotik) olmayan ağrı kesicilerdir. Bu grubun en çok bilinen üyeleri aspirin ve ibuprofendir. Parol, Vermidon, Minoset gibi piyasa isimleri ile satılan parasetamol (asetaminofen), çok az anti-inflamatuar etki gösterdiği için NSAİİ’ler içerisinde anılmazlar

  Aç karnına ağrı kesici içmek zararlı mi?
  Ağrı kesiciler, mutlaka tok karnına ve bol su ile alınmalı, asla aç karnına alınmamalıdır. Midede ülser veya gastriti olan hastalar, ağrı kesici almak zorunda ise, tok karnına ve beraberinde mide koruyucu hap veya şurup ile beraber almalıdır.

  Ağrı kesici şuruplar nelerdir?
  Calpol şurup, bebek ve çocuklarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan, her 5 ml yani her bir ölçekte 120 mg parasetamol içeren bir ilaçtır. 6 yaş üzeri çocuklar ve tablet yutmada güçlük çeken yetişkinler için bir ölçeğinde 250 mg parasetamol olan Calpol 6 Plus süspansiyon önerilmektedir.

  Nimes ilaç ne işe yarar?
  Uygulandığı bölgede kas gevşetici ve ağrı kesici bir etki gösteren bu jel, osteartrit (eklemlerde kireçlenme ve harabiyet), eklem dışı romatizma ve omurganın (boyun, bel, sırt bölgesi ) ağrılı kas kasılmalarının (spazmlarının) tedavisinde; kaza veya spor yaralanmalarına bağlı burkulma, incinme ve ezilme sonucu gelişen

  Biteral ilaç ne işe yarar?
  Film kaplı tablet. BİTERAL, aşağıda belirtilen durumlarda endikedir: – Trikomoniasis: Kadınlarda ve erkeklerde Trichomonas vaginalis’e bağlı genitoüriner enfeksiyonlar, – Amebiasis: Amipli dizanteri dahil, Entamoeba histolytica’nın neden olduğu tüm intestinal enfeksiyonlar.

  Metpamid nedir ne işe yarar?
  METPAMİD yetişkinlerde aşağıdaki durumlarda endikedir: · Kemoterapinin indüklediği bulantı ve kusmanın önlenmesinde, · Radyoterapinin indüklediği bulantı ve kusmanın önlenmesinde, · Bulantı ve kusmanın (akut migrenin indüklediği bulantı ve kusma dahil) semptomatik tedavisinde.

  Migren olup olmadığı nasıl anlaşılır?
  Tipik migren baş ağrısının özellikleri, ciddi zonklayıcı ağrı, bulantı ve bazen kusma, ışık ses ve kokulara hassasiyettir. Migren ağrısı başın bir yanında veya tüm başı etkileyebilir. Baş ağrısı erişkinlerde tipik olarak 4 ile 72 saat arasında sürerken çocuklarda saatlerce sürebilir.

  Apranaks ne işe yarar?
  Apranax travma sonrası ya da farklı nedenlerle eklemlerde ve kaslarda oluşan ağrı, hassasiyet, ödem, eklem tutukluğu ve iltihabın tedavisinde reçete edilen bir ilaçtır. Diş ağrısı ve baş ağrısı gibi hafifi ve orta dereceli ağrılarda, cerrahi sonrası iyileşme süreci ağrılarında ve ateş düşürücü olarak da kullanılabilir.

  Dikloron ne demek?
  Osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit belirti ve bulgularının tedavisi ile akut gut artriti, akut kas-iskelet sistemi ağrıları, postoperatif ağrı ve dismenore tedavisinde endikedir.

  Apranaks Ford nedir?
  APRANAX FORT, mavi film kaplı oval tabletlerden oluşan 10 ve 20 tabletlik blister ambalajlarda sunulur. Osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit belirti ve bulgularının tedavisi ile akut gut artriti, akut kas iskelet sistemi ağrıları, postoperatif ağrı ve dismenore tedavisinde endikedir.

  Apranax etkisi kaç saat sürer?
  tek tablet (550 mg) veya 6-8 saatte bir 275 mg ile devam edilir. Başlangıç günlük toplam dozu 1375 mg’ı ve daha sonra ise 2 tableti (1100 mg’ı) aşmamalıdır.

  Apraljin forte 550 mg ne işe yarar?
  Akut kas iskelet (kemik) sistemi ağrılarında, kadınlarda adet sancılarına bağlı ağrılarda ağrıyı kesmek amacıyla, ortopedik ve cerrahi ameliyatlarda ağrı kesici olarak kullanılır.

  Dicloflam ilaç ne için kullanılır?
  Etken maddesi diklofenak potasyumdur. Osteoartrit, romatoid artrit, ankilozan spondilit ve akut gut semptomlarını azaltırken, adet ağrısının kontrol altına alınmasına da yardımcı olur.

  Dikloron muscoril ne icin kullanilir?
  MUSCOFLEX, yetişkinlerde ve 16 yaştan itibaren ergenlerde ani ortaya çıkan omurilik kaynaklı ağrılı kas kasılmalarının ek tedavisinde kullanılır.

  Diklofenak neye iyi gelir?
  Voltaren (diklofenak), ağrı ve iltihap tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit belirtilerini azaltır. Ayrıca muadili (eşdeğer ilaç) olan Cataflam adet kramplarının tedavisinde kullanılmaktadır.

  Apranax fort kaç yaş kullanabilir?
  Karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalarda naproksen’e ait dozaj ayarlaması bildirilmemiştir ancak dikkatle kullanılmalıdır. Pediyatrik popülasyon: APRANAX PLUS, 14 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. 14-18 yaş arası çocuklarda günlük kodein maksimum dozu 240 mg’ı geçmemelidir.

  Apranax aç karına içilir mi?
  dikkat edilmesi gerekenler : aç karna içmeyin , mideniz hassassa zorunda kalmadıkça kullanmayın , alkol içtiğiniz sırada kullanmayın , çiğnemeyin , 8 saat aralıklarla birden fazla içmeyin.

  Apranax ne kadar sürede etki eder?
  Absorpsiyon hızı da (zaten) oldukça hızlıdır, öyle ki 5. dakikada ağrı kesici etkisi başlar ve 15-20 dakika arasında ağrı kontrol altına alınmış olur.

  Theraflu nedir?
  Theraflu, grip ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu rahatsızlıklara bağlı olarak gelişen ateş, kas ağrıları, baş ağrısı, vücut kırgınlığı, burun akıntısı gibi belirtileri kısa sürede dindirir. Alerjik nezle semptomlarını azaltma etkisi de vardır.

  Flagyl hap ne için?
  FLAGYL 500 mg film kaplı tablet, metronidazol adı verilen bir ilaç içerir. Metronidazol antibiyotik grubuna ait bir ilaçtır. Vücudunuzda enfeksiyona yol açan bakteri ve parazitleri öldürür.

  Etotio ne demek?
  ENDİKASYONLARI: Yetişkinlerde ve 16 yaştan itibaren adolesanlarda osteoartrit, vertebral kolonun ağrılı sendromları, eklem dışı romatizma, akut spinal patolojideki ağrılı kas spazmlarının tedavisinde, travma sonrası ve postoperatif ağrılarda endikedir.

  Cataflam ilaç ne işe yarar?
  Her bir draje 50 mg diklofenak potasyum içerir. CATAFLAM, 20 adet draje içeren blister ambalajda takdim edilmektedir. CATAFLAM, ağrı ve iltihabın tedavisinde kullanılan “nonsteroidal antienflamatuvar ilaçlar (NSA ‘ler)” adı verilen bir ilaç sınıfına aittir.

  Rantudil 60 neye yarar?
  Rantudil, kas veya eklem ağrılarının tedavisinde kullanılan steroid olmayan anti-inflamatuvar (NSAİ) bir ilaçtır. Etkin maddesi asemetazin, iltihap giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Piyasada 60 ve 90 mg’lık kapsül formlarda bulunur.

  Majezik kaç saatte bir alınmalı?
  Adet sancılarında başlangıçta 100 mg yani 1 tablet alınmalıdır. Bunu takiben 4-6 saatte bir 50-100 mg alınabilir.

  Muscoril 0 25 merhem ne işe yarar?
  MUSCOFLEX, tiyokolşikosid etkin maddesini içerir. 30 g’lık alüminyum tüp içinde 75 mg etkin madde bulunur. MUSCOFLEX esas olarak kas gevşetici etkinliğe sahiptir. Tiyokolşikosid, ağrılı kas spazmlarının semptomatik tedavisi amacıyla kullanılır.

  Dikloron jel krem ne işe yarar?
  Vücutta ağrıya ve iltihaba sebep olan hormonları azaltan iltihap önleyici (baskılayıcı-çözücü), ateş düşürücü ve ağrı kesici bir özelliği olan bu jel, iltihabı giderici (çözücü) etkisinin ardından ateşi düşürür ve ağrıyı geçirir. 40 gramlık formlar şeklinde satılan bu Artrij krem, ayrıca kas gevşetici özelliği vardır.

  Maxthio nedir ne için kullanılır?
  Açık sarı renkli yuvarlak düz tablet. Yetişkinlerde ve 16 yaştan itibaren adolesanlarda, akut spinal patolojideki ağrılı kas spazmlarının tedavisinde endikedir.

  Indometazin nedir ne için kullanılır?
  İndometazin romatoid artrit, osteoartrit, gut artriti, bursit, tendinit, travmatik sinovit ve ankilozan spondilit gibi inflamatuvar hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

  Dexpadu 50 mg niçin kullanılır?
  Parasetamol ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak etki gösteren bir ilaçtır. DEXPADU, osteoartrit (eklemlerde harabiyet ve kireçlenme), romatoid artrit (iltihabi eklem rahatsızlığı) ve ankilozan spondilit (daha çok omurga eklemlerinde sertleşme ile seyreden, ağrılı ilerleyici romatizma) belirti ve bulgularının tedavisi ile akut gut artriti (gut hastalığına bağlı ağrılı eklem iltihabı), akut kas iskelet sistemi ağrıları (örn. bel ağrısı), postoperatif ağrı (ameliyat sonrası ağrı) ve dismenore (ağrılı adet dönemleri) tedavisinde endikedir.

  Vermidon 500 mg 30 tablet ne işe yarar?
  düşürücü olarak etki gösteren bir ilaçtır. VERMİDON, 20 veya 30 tablet halinde kullanıma sunulmuştur. VERMİDON, hafif ve orta şiddetli ağrılar (baş ağrısı, migren, ağrılı adet görme, boğaz ağrısı, kas-iskelet ağrıları, kireçlenmeye bağlı ağrılar) ve ateşin giderilmesinde kullanılır.

  Çentiksiz ilaç bölünür mü?
  Hangi ilaçlar bölünerek içilebilir? Eğer doktorunuza ve eczacınıza sormayı unuttuysanız, elinizdeki ilacın bölünüp bölünemeyeceğini anlamak mümkün. Tam ortasında çentik olan ilaçlar bölünerek içmeye uygunken, tek parça –çentiksiz- olan ilaçlar oldukları gibi, bütün halinde içilmeli.

  Ağrı kesici nasıl çalışır?
  Beyin ağrıyı algılar algılamaz, yaralanmanın olduğu bölgeye hızlıca mesajı geri gönderir ve bu işlem çok kısa bir zaman aralığında gerçekleşir. Ağrı kesici ilaçlar vücudun herhangi bir yerinde gelişen ağrıları dindirmek amacıyla kullanılır.

  Grip ilacı nedir?
  Grip ilaçları grip (influenza) virüsüne ve onun alt tiplerine karşı etkili antiviral ilaçlardır. Yalnızca influenza virusuna etkilidirler. Ülkemizde bulunan ilaç “oseltamivir”dir. Oseltamivir içeren şurup ve kapsül formları farklı ticari isimlerle satılmaktadır.

  Tylolhot nasıl kullanılır?
  Alkol alan kişilerde, parasetamole bağlı hepatotoksisite riski nedeniyle günlük TYLOL HOT D dozu 4 poşeti aşmamalıdır. Uygulama şekli: Ağız yolu ile kullanılır. Her bir poşetin içindeki ilaç 160 ml (yaklaşık 1 su bardağı) sıcak su içerisinde karıştırılarak çözülmeli ve sıcak iken içilmelidir.

  Dolorin ilacı ne işe yarar?
  DOLORİN COLD’un etkin maddesi olan ibuprofen, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliklere sahip nonsteroid antiinflamatuar bir ilaçtır. Psödoefedrin burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) oluşan dolgunluğu gidermeye yarayan dekonjestan bir ilaçtır.

  Metronidazol tablet ne için kullanılır?
  Metronidazol (Flagyl® veya diğerleri) bir nitroimidazol antibyotik tedavisidir. Anaerob bakteriler ve protozoa için kullanılır. Metronidazol anaerobik organizmalar, protozoa için antimikrobiyal ajandır. İlk ve ileri evredeki Clostridium difficile enfeksyonu için ilk seçilen ilaçtır.

  Flagyl 500 mg tablet nasıl kullanılır?
  Metronidazol, Enterobakterlere karşı etkili bir ilaçla kombine olarak kullanılmalıdır. 8 saatte bir 500 mg, ameliyattan yaklaşık 48 saat önce uygulanmaya başlandığında yeterli etki sağlar. Son doz ameliyattan en geç 12 saat önce verilmelidir.

  Etol 400 mg neye yarar?
  Etol Fort (etodolak), vücutta iltihap ve ağrıya neden olan hastalıkların tedavisinde kullanılan steroid olmayan anti-enflamatuar bir ilaçtır. Osteoartrit (kireçlenme), romatoid artrit, ankilozan spondilit ya da akut gut artritinde görülen ağrı, şişlik, eklem sertliği gibi belirtilerin azalmasını sağlar.

  Naprosyn CR nedir ne için kullanılır?
  Naproksen bir non-steroidal anti-enflamatuvar ilaçtır (NSAİİ). Hafiften orta seviyeye kadarki ağrı, ateş, enflamasyon ve osteoartrit, romatoid artrit, psoriyatik artrit, gut, yaralanma, aybaşı krampları ve tendinit gibi durumların yol açtığı sertliklerin tedavisinde kullanılır.

  Dolarit 400 mg 14 film tablet ne için kullanılır?
  DOLARİT; osteoartrit, romatoid artrit, ankilozan spondilit ve akut gut artritinin belirti ve bulguların tedavisi ile, akut kas iskelet sistemi ağrıları, postoperatif (ameliyat sonrası) ağrı, dismenore (ağrılı adet görme) gibi kısa ve uzun dönem ağrı tedavisinde endikedir.

  Rantudil forte 60 mg ne işe yarar?
  RANTUDL FORTE, alüminyum blister ambalajda 20 veya 30 kapsül içeren bir üründür. RANTUDL FORTE, etkin madde olarak asemetazin içerir. Asemetazin, iltihap giderici (anti-inflamatuvar), ağrı kesici ve ateş düşürücü etkilere sahip steroid olmayan anti-inflamatuvar (NSA) bir ilaç grubuna dahildir.

  Rantudil yan etkileri nelerdir?
  RANTUDİL FORTE aşırı dozda alımında bulantı, kusma, karın bölgesinde ağrı, spazm eğiliminde artma, terleme, sersemleme, bilinç bulanıklığı, baş ağrısı, oryantasyon bozukluğu, kan basıncında yükselme, ayak bileğinde ödem, idrar miktarında azalma, solunum sıkıntısı, kas kasılmaları ve koma gibi belirtilere neden olabilir.

  Cabral 400 mg ne işe yarar?
  CABRAL; kas-iskelet sistemi ile ilişkili, aniden başlayan ağrılı kas kasılmalarına bağlı belirtilerin, azaltılması için kullanılır. Kaslardaki gerginliği giderir, ağrıyı geçirir ve kramp halindeki iskelet kasının fonksiyonunu sağlar.

  Majezik Duo Tablet ne işe yarar?
  MAJEZĐK DUO, flurbiprofen ve tiyokolşikosid adlı etkin maddeleri içeren bir ilaçtır. Flurbiprofen çeşitli ağrıları ortadan kaldırmak ya da hafifletmek amacı ile kullanılan steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAĐ) olarak bilinen grupta yer alır. Tiyokolşikosid esas olarak kas gevşetici etkinliğe sahiptir.

  Tyoflex 0.25 30 gr merhem ne işe yarar?
  Merhem Sarı, homojen, karakteristik kokulu merhem. Ağrılı kas spazmlarının semptomatik tedavisinde endikedir.

  Muscoflex Duo 0 25 1 16 jel nedir?
  MUSCOFLEX DUO jel etkin madde olarak diklofenak dietilamonyum ve tiyokolşikosid içeren, jel formunda bir ilaçtır. MUSCOFLEX DUO topikal (bölgesel) kullanılan steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ) olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir. MUSCOFLEX DUO 30g’lık tüpler ile kullanıma sunulmaktadır.

  Furacın merhem ne işe yarar?
  Fucidin krem, sivilce ve ciltte oluşan yaralar için kullanılan kremdir. Tek başına kullanılan krem açık yaralar dışında direkt olarak sorunlu bölgeye uygulanabilir. Özellikle sivilce izleri için oldukça etkili olan krem doktor kontrolünde kullanılması gereklidir.

  Tiyokas jel krem ne işe yarar?
  Etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid olan Tiyokas jel krem; ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici bir ilaçtır. 30 gramlık ve 50 gramlık formlar şeklinde sadece eczanelerde satılan bu jel, kas gevşetici olarak bilinmektedir

  Stilex jel krem ne işe yarar?
  STLEX deriye uygulandığında, lokal olarak antialerjik (alerjiyi giderici), antienflamatuar (iltihabı giderici), antipruritik (kaşıntıyı giderici) ve anestezik etki gösterir. STLEX, güneş yanıkları, böcek sokmaları, ürtiker (kurdeşen), kaşıntı ve birinci derece (hafif) yanıklarda kullanılır.

  Stiderm jel nedir ve ne için kullanılır?
  STİDERM, etkin madde olarak mepiramin maleat, lidokain hidroklorür ve dekspantenol içerir. STİDERM deriye uygulandığında, lokal olarak antialerjik (alerjiyi giderici), antiinflamatuvar (iltihabı giderici), antipruritik (kaşıntıyı giderici) ve anestezik etki gösterir.

  Muscoril ilaç nedir?
  Her bir kapsül, sarı kapak ve beyaz kapsül gövdesi, sarı parlak toz içerir. MUSCORİL esas olarak kas gevşetici etkinliğe sahiptir. MUSCORİL, yetişkinlerde ve 16 yaştan itibaren ergenlerde ani ortaya çıkan omurilik kaynaklı ağrılı kaş kasılmalarının ek tedavisinde kullanılır.

  Dekort ampul nedir?
  DEKORT, kortikosteroid (hormonlara benzeyen ilaçlar) grubuna dahil bir ilaç olan deksametazon içeren ampuldür. DEKORT, Tip I camdan yapılmış, halkalı 2 ml’lik amber renkli ampullerde bulunur. Her bir karton kutu 1 adet 2 ml’ lik ampul içermektedir.

  Salazopyrin 500 mg nedir?
  Sülfazalazine (Salazopyrin) bir antibiyotik ve bir iltihap giderici ilaçtan oluşan bir ilaçtır. İltihaplı bağırsak hastalıklarında da kullanılmaktadır. Yan etkileri döküntü, mide rahatsızlığı, baş ağrısı, beyaz kan hücrelerinde ve trombositlerde azalma ve karaciğer yan etkilerini içerir.

  Dicetel neye yarar?
  Bu ilaç spazmın ve ağrının rahatlatılmasını sağlar. DİCETEL, barsak veya safra kanalındaki tıbbi durumlardan kaynaklanan mide veya bağırsak şikayetlerinin rahatlatılmasında kullanılır.

  Gripin nedir ne işe yarar?
  GRİPİN nedir ve ne için kullanılır? renkli kapsüldür. 4 adet kapsül ve 8 adet kapsül olmak üzere iki ayrı ambalaj formu mevcuttur. GRİPİN hafif ve orta şiddetli ağrılar ile ağrının ateşe eşlik ettiği durumların giderilmesinde kullanılır.

  Parol nedir ve ne için kullanılır?
  PAROL PLUS hafif ve orta şiddetli ağrıların tedavisinde kullanılır. İlacın içerdiği parasetamol ve propifenazon ağrı kesici ve ateş düşürücü etki gösterir, kafein ise ağrı kesici etkiyi arttırır.

  Novalgin ne işe yarar?
  NOVALGİN, ağrı kesici, ateş düşürücü ve kasılma çözücü etkilere sahip bir ilaçtır. Doktorunuz size NOVALGİN’i şiddetli veya dirençli ağrınız veya ateşiniz olduğu için reçetelemiş olabilir.

  Cialis bölünerek kullanılır mı?
  Tadalafilin 10 mg veya 20 mg’lık dozları öngörülen cinsel aktiviteden önce alınmalıdır ve sürekli günlük kullanım için önerilmemektedir. 20 mg tadalafil içeren ürünler için (çentikli tabletler hariç) ürünün bölünerek kullanılması uygun değildir.

  Diş ağrısını en çabuk ne keser?
  Sıcak su kompresi ve sıcak suyun ağız içinde çalkalanması ağrıyı hafifletmede işe yarar bir çözümdür. Tuzlu su veya üzüm sirkesi ile gargara yapın; kısa süreli çözümlerden biri olan tuzlu su veya sirke gargarası diş ağrısını dindirmektedir ve en azından bir süre rahatlatır, dişlerin uyuşmasını sağlar.

  Diş ağrısına hangi antibiyotik iyi gelir?
  Penisilin sınıfı: Penisilin tipi ilaçlar, diş enfeksiyonları için yaygın antibiyotik formlarıdır. Buna penisilin ve amoksisilin dahildir. Bazı diş hekimleri, daha inatçı bakterileri ortadan kaldırmaya yardımcı olabileceğinden, klavulanik asit ile amoksisilin kombinasyonunu da önerebilir.

  Diş Ağrısını Ne Keser hemen?
  Gargara yapmak: Sirkeli su ile tuzlu suyu karıştırıp, gargara yapın. Diş ağrısına uyuşturucu etki yaparak diş ağrısını azaltacaktır. Dezenfekte etkisi olduğu için dişi bakteri ve mikroplardan arındıracak, şişlik varsa şişliği azaltacaktır. Buz Uygulaması: Buzu ağrıyan dişin olduğu bölgeye uygulayın.

  Birden çok ağrı kesici içince ne olur?
  Bir çeşit bağımlılık gelişir. Ağrı kesici aşırı kullanımında hasta ilacı almazsa baş ağrısı çok çok artar ama alsa da tam kesilmez. İlaç karaciğer, mide gibi organlarına zarar verdiği gibi bulantı ve sersemlik yapmaya başlar. İçinden çıkılmaz bir tablo oluşur.

  Griport 650 mg ne işe yarar?
  GRİPORT tablet, bir ağrı kesici ve ateş düşürücü (parasetamol), bir antihistaminik (klorfeniramin maleat) ve mukozanın şişkinliğini azaltarak tıkanıklıkları gideren bir dekonjestan (psödoefedrin hidroklorür) olmak üzere üç etkin madde içeren kombine bir ilaçtır.

  Nurofen Cold Flu ilacı ne işe yarar?
  Grip, soğuk algınlığı veya sinüzit gibi hastalıkların seyrinde görülen burun tıkanıklığı, baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları ve diğer ağrıların giderilmesinde kullanılır.

  Geralgine k 500 mg 30 mg 10 mg nedir?
  GERALGİNE-K, her tabletinde 500 mg parasetamol, 30 mg kafein ve 10 mg kodein içeren, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak etki gösteren bir ilaçtır.

  Panadol nedir ne için kullanılır?
  PANADOL, her tabletinde 500 mg parasetamol içeren, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak etki gösteren bir ilaçtır.

  Metronidazol mikonazol nitrat lidokain nedir?
  EXAGYN® Vajinal Tablet, antifungal olarak mikonazol nitrat ve antibakteriyel, antitrikomonal etkili madde olarak metronidazol, lokal anestetik etkili bir madde olarak da lidokain içerir. Mikonazol nitrat, Candida albicans dahil patojen mantarlara etkili geniş spektrumlu sentetik imidazol türevi bir antifungaldır.

  Amoksivet tablet ne için kullanılır?
  Aşağıdaki durumlarda kullanılır: • Kan, beyin, akciğer, kemik, cinsel organlar, mide ve bağırsak enfeksiyonları • Dişeti ülserleri ve diğer diş enfeksiyonları • Bacak yaraları ve basınca bağlı gelişen vücut yaraları • Ameliyat sonrası gelişebilecek enfeksiyonların önlenmesi.

  Cipro nedir ne işe yarar?
  Cipro yada CIPROFLOXACIN adı ile bilinene, bir kinolon antibiyotiktir. Bakterileri öldürebilir veya büyümelerini durdurabilir. İdrar, solunum, cilt, gastrointestinal ve kemik enfeksiyonları gibi birçok enfeksiyon türünü tedavi etmek için kullanılır. Soğuk algınlığı, grip veya diğer viral enfeksiyonlarda işe yaramaz.

  Metronidazol kaç gün kullanılır?
  Yetişkinler: Günde 1.50 g, 3 doz olarak kullanılır. (8 saatte bir 4 ölçek) Çocuklar: 30-40 mg/kg/gün, üç doza bölünerek kullanılır. Karaciğerde parazitin apse döneminde, metronidazol tedavisi apse drenajı ile birlikte yapılmalıdır. Tedavi ardı ardına 7 gün süreyle yapılmalıdır.

  Debridat fort tablet ne için kullanılır?
  DEBRDAT FORT; – rritabl barsak sendromu tedavisinde, – Fonksiyonel sindirim bozukluklarında ve – Mide ve bağırsaklarla ilgili polimorf belirtilerin tedavisinde kullanılır. Trimebutin ve formülasyonda bulunan maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık durumları var ise kullanmayınız.

  Nidazol 500 mg nedir?
  NIDAZOL, barsak amebiyazişi (amiplerin neden olduğu bir çeşit enfeksiyon), karaciğer amebiyazisi, non-spesifik vajinit (vajina enfeksiyonu), anaerop enfeksiyonlar ve trikomonaslara bağlı genital enfeksiyonlarda kullanılır.

  Tetra 500 mg hapın yan etkileri nelerdir?
  Gastrointestinal sistem: anoreksi, bulantı, kusma, diyare, glosit, disfaji, enterokolit, nadiren özofajit ve özofajiyel ülserasyon görüldüğü bildirilmiştir.
  Deri ve yumuşak doku: makülopapüler döküntü, eritem ve fotosensitivite.
  Üriner sistem: tetrasiklinlerin antianabolik etkileri BUN yükselmesine neden olabilir.
  Aşırı duyarlılık reaksiyonları: ürtiker, anjionörotik ödem, anafilaksi, anafilaktoid purpura ve sistemik lupus eritematosuzda alevlenme.

  Tetrasiklin aç mı tok mu?
  Doktorların tavsiyesi genelde aç karnına alınmasıdır. Zira tetrasiklin süt, süt ürünleri, kalsiyum, magnezyum,alüminyum hidroksitle birlikte alındığında emilimi bozulur.

  Tetradox kapsül günde kaç kez kullanılır?
  Doktorunuz başka şekilde önermediyse, genellikle hafif ve orta şiddette enfeksiyonlarda başlangıç dozu olarak günde iki kez 100 mg veya tek doz 200 mg alınmasının ardından günde 100 mg kullanılması önerilir. Şiddetli enfeksiyonlarda 200 mg ile tedaviye devam edilebilir.

  Arveles ilaç ne işe yarar?
  Tablet formu: Kas-iskelet sistemi ağrıları (osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit), adet dönemi ağrıları ve diş ağrısı gibi kısa süreli ağrıları tedavide kullanılır. Ampul formu: Ameliyat sonrası ağrı, şiddetli böbrek ağrısı ve bel ağrısı gibi orta veya şiddetli ağrıların tedavisinde kullanılır.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.