DOLAR 7,5569
EURO 8,9516
ALTIN 474,727
BIST 1114,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu

EY VenturesTalk ilk buluşması “Yeni Ekonomide İnovasyon Süreci” temasıyla düzenlendi

EY VenturesTalk ilk buluşması “Yeni Ekonomide İnovasyon Süreci” temasıyla düzenlendi
20.01.2018
A+
A-

StartersHub ve EY Türkiye, kurumsal şirketleri ve startup’ları aynı platformda bir araya getirmeyi hedefleyen “EY VenturesTalk” sohbet toplantılarına, 18 Ocak 2018 tarihinde “Yeni Ekonomide İnovasyon Süreci” temalı ilk buluşma ile başladı.

Türkiye’nin önde gelen erken aşama teknoloji girişimi yatırımcılarından StartersHubEY Türkiye ile birlikte hayata geçirdiği “EY VenturesTalk” isimli sohbet toplantılarının ilkini, 18 Ocak 2018 Perşembe günü, StartersHub’ın İstanbul Levent’teki merkezinde gerçekleştirdi. Buluşma, “Yeni Ekonomide İnovasyon Süreci” teması ile düzenlendi.

Geleneksel iş yapış biçiminin hızla değiştiği günümüzde, kurumları ve girişimcileri aynı platformda buluşturarak sinerji yaratmaya odaklanan etkinliğin açılış konuşmaları StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları ve EY Türkiye Şirket Ortağı Demet Özdemir tarafından gerçekleştirildi.

StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, EY Türkiye ile birlikte düzenledikleri “EY VenturesTalk”un girişimcilik ekosistemine katma değer yaratacağına inandığını ifade etti. StartersHub’ın ekosistemde işbirlikçi yaklaşımına dikkat çeken Dorman, “Bir girişimcinin kendisini ve girişimini nasıl her gün bir adım daha ileriye götüreceğini düşünmesi gerekiyor. Bugün kurumların gündeminde ise daha hızlı, esnek ve yaratıcı olmak üzere girişimci ruhu canlandırmak yer alıyor. Dolayısıyla bu iki grubun birbirini beslemesi ve birlikte büyümesi önemli bir ihtiyaç ve fırsat. EY Türkiye ile birlikte başlattığımız EY VenturesTalk platformun yeni nesil iş modelleri ve değer yaratma konusunda önemli bir rol üstleneceğine inanıyoruz” dedi.

Teknoloji alanında atılan adımların ve özellikle startup’ların taşıdığı girişimcilik ruhunun Türkiye’nin bir cazibe merkezi haline gelmesine destek olarak üretime, istihdama ve büyümeye önemli katkılar sağlayacağını belirten EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Türkiye, jeopolitik konumu, demografik yapısı ve sürekli gelişen ekonomisi dolayısıyla hızlı değişen iş dünyası dinamiklerinin dünyada en çok hissedildiği ülkelerden biri olma özelliği taşıyor. EY olarak Türkiye’de 30 yılı aşkın bir süredir iş ortaklarımıza yüksek katma değerli hizmetler sunabilmemizde, yenilikçi hizmetler, inovasyon ve teknolojiye verdiğimiz önemin ve girişimcilik alanında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin payı büyük. Bu yıl Türkiye’de 10. kez düzenlediğimiz Yılın Girişimcisi Programı ve iki yıldır düzenlemekte olduğumuz EY Girişimci Kadın Liderler programlarımızla da girişimcilere destek olmaya ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam etmekteyiz. Ülkemizin köklü bir dijital dönüşüm içerisine girdiği bu dönemde, kurumsal şirketlerle teknoloji girişimcilerini bir araya getirilmesine ön ayak olmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz.”

Türkiye’de girişimcilik ekosistemini güçlendirecek “EY Ventures Talk” toplantılarını hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı Demet Özdemir, “EY Türkiye olarak, ekonomik büyümenin hızlandırılmasında etkin rol oynayan girişimciliğe büyük önem veriyor ve girişimcileri her alanda destekliyoruz. Kadın girişimcilerin iş dünyasında yükselmelerini desteklemek amacıyla gerçekleştirdiğimiz EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programımız ve bugüne kadar girişimcilik alanında yürüttüğümüz bir çok faaliyetle birlikte bu yıl ilk kez StartersHub ile işbirliğiyle “EY Ventures Talk” sohbet toplantılarını hayata geçirdik. Startup girişimcilik ekosisteminin tüm paydaşlarını bir araya getirmeyi hedeflediğimiz bu toplantılarda, gücüne çok inandığımız kamu, özel sektör ve girişimciler arasındaki iş birliğinin pekişmesini; kurumların ve startupların birbirlerini daha yakından tanımalarını ve karşılıklı ihtiyaçlarını daha iyi anlayarak işbirliği içinde başarılı projelere imza atmalarını amaçlıyoruz. “

“Kurumlardaki inovasyon neden farklıdır ve startup’larla nasıl bir inovasyon ortaklığı kurabilirler?” başlıklı konuşmasıyla EY Türkiye Danışmanlık Bölümü İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Mehmet Gülez ise kurumların mükemmeliyet ve kalite kadar yeniden girişimci bir ruha sahip olmaları gerekliliğinin altını çizdi. Gülez; girişimci bir ruhu kazanmaları için kurumların yeni iş modellerine, iş birliklerine açık, iç ve dış girişimcileri ortaya çıkartacak inovasyonu destekleyen yönetişim tarzına odaklanmaya ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Arçelik Garage Takım Lideri Celal Vatansever ve Onlock Kurucu Ortağı Dinçer Sözütok’un katılımlarıyla gerçekleştirilen “Arçelik – Onlock Girişimcilik Yolculuğu” paneli ise inovatif şirketlerinin özellikleri ve startup’ların ortak inovasyon süreçleri hakkında önemli bir örnek olarak katılımcılara sunuldu.

Etkinlik boyunca deneyimli konuşmacılar, şirketlerin ve startupların farklı inovasyon yolculukları, şirketlerin inovasyon modelleri kurgularken kullandığı stratejiler, müşteri ihtiyacını anlamak konusundaki stratejiler, inovasyon sürecinde hangi ortak dil ve araçların kullanıldığı gibi konularda görüşlerini paylaştı. Sohbetlerde ayrıca ne kadar veri temelli kararlar alındığı, prototyping ve testing süreçlerinde hangi yöntemlerin kullanıldığı, şirketlerin mevcut sınırlarını ve iş kural setlerini nasıl esnetebilecekleri konularına da değinildi.

“EY VenturesTalk”, iş dünyasının önde gelen isimlerini ve başarılı girişimcileri ortak bir platformda buluşturmaya devam edecek.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.