DOLAR 32,2247
EURO 34,9384
ALTIN 2418,495
BIST 10676,65
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

  HSD üyesi bir Avrupalı: Biznet

  HSD üyesi bir Avrupalı: Biznet
  01.05.2019
  A+
  A-

  Biznet’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Penetra Genel Müdürü Hakan Terzioğlu, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği, “Hollanda’da Yatırım ve BT” seminerinde, firmanın Avrupa yatırımıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu tarafından da örnek gösterilen

  Penetra, pazara giriş yaptıktan kısa süre sonra iki Avrupa bankası ve bir de STK ile anlaşma imzaladı.

  Geçen sene Haziran ayında, “Avrupa’nın dijital geçidi” kabul edilen Hollanda’da, Penetraismiyle yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket kurarak Avrupa pazarına açılan Türkiye’nin lider siber güvenlik entegratörü Biznet Bilişim; 1 yıl içinde önemli bir başarı göstererek, iki Avrupa bankası ve bir de sivil toplum kuruluşunu müşteri portföyüne kattı.

  Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği, “Hollanda’da Yatırım ve BT” seminerine katılan Biznet Bilişim Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Penetra Genel Müdürü Hakan Terzioğlu, Biznet’in Avrupa’da neden ilk olarak Hollanda’da yatırım yaptığını anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

  Sözlerine, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve NFIA’e (Hollanda Yabancı Yatırım Ajansı) vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederek başlayan Terzioğlu, konuşmasında, “Biznet’in 18 yıllık siber güvenlik tecrübesi”, “yatırım için Hollanda’yı seçme nedenleri ve yatırımın karar ve gerçekleşme süreci”, “Penetra’nın HSD (Hague Security Delta) üyeliği” ve “siber güvenlik alanında yaşanan zorluklar, tehditler ve finansal veriler” gibi konularda değerlendirmelerde bulundu.

  Hızlı global büyüme ve yetişmiş insan kaynağı açığı

  Gartner araştırma sonuçlarına göre, şu anda dünyadaki siber güvenlik pazarının 100 milyar doların üstünde olduğunu ve bu tutarın 2023’te 175 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini vurgulayan Terzioğlu; “Böylesi hızlı büyüyen ve geleceğin en önemli alanlarından birisi olacak siber güvenlikte elbette tüm sektörlerde olduğu gibi önemli zorluklar yaşanıyor. Bu zorluklar arasında en önemlisi, yetişmiş insan kaynağında giderek artan açık. Birçok araştırmacı ve kurumun hemfikir olduğu konu, tüm dünyada istihdam açığının, yakın bir zamanda 3 – 3,5 milyona ulaşacağıdır.” dedi.

  Neden Hollanda?

  Avrupa’nın dijital geçidi” olarak nitelenen Hollanda’yı Avrupa yatırımlarının başlangıç ülkesi olarak seçtiklerini vurgulayan Terzioğlu, bu kararlarında Hollanda’nın taşıdığı “siber güvenlik sektöründe kamu – üniversite – sanayi üçlü sarmalının yetkinliği”, “uygun uluslararası iş iklimi ve güçlü uluslararası bağlar”, “üst düzey yenilikçi ortam”, “olgun pazar yapısı” ve “organize ve odaklı iş dünyası” gibi nedenlerin olduğunun altını çizdi.

  Avrupa ile karşılıklı etkileşim

  Terzioğlu, Biznet olarak Hollanda ve Avrupa yatırımlarının iki temel hedefi olduğunu vurgulayarak; “Bunlardan birisi alanımızdaki yenilikleri ve trendleri daha yakından takip edebilmek ve işbirliği; diğeri ise Türkiye’nin gelişmiş finans sektöründe edindiğimiz 18 yıllık deneyimi paylaşmaktır. Başka bir ifadeyle karşılıklı etkileşimdir.” dedi.

  HSD, Avrupa’nın lider siber güvenlik kümesi

  The Hague Security Delta’nın (HSD) ve bu oluşuma üye olmanın önemine değinen Terzioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “HSD, Avrupa’nın lider siber güvenlik kümesidir. HSD Kampüsü’nde 50’den fazla şirket bulunurken, oluşumun da 270’den fazla üyesi var. Yenilikçi güvenlik çözümlerini yaratmak için kamu – özel sektör işbirliği tüm dünyaya örnek olacak düzeyde. Diğer uluslararası güvenlik bölgeleri ve Avrupalı enstitülerle güçlü bağları var. Bunlar Biznet olarak bizim için çok önemli değerler.”

  Türkiye’nin lider siber güvenlik entegratörü

  Konuşmasının sonunda Biznet Bilişim ve Penetra şirketi hakkında da bilgiler veren Terzioğlu sözlerini söyle tamamladı: “Biznet Bilişim olarak, 100’e yakın yetkin siber güvenlik uzmanıyla, sektörünün en yetkin yetişmiş insan kaynağına sahip, 25’ten fazla teknoloji iş ortağı bulunan, 70’ten fazla ürün ve 30’dan fazla hizmet sunan ve 300’den fazla müşteriye hizmet veren, Türkiye’nin siber güvenlik alanında kurumsallaşmış, 18 yıllık lider firması olduğumuzu söylemekten her zaman gurur duyuyoruz. Henüz 1 yılı tamamlamadığımız Avrupa pazarında, iki banka ve bir STK ile sözleşme imzalama başarısını göstermek gerçekten çok sevindirici ama konunun daha önemli boyutu, sağladığımız siber güvenlik hizmetlerinin uluslararası seviyede kabul görmesi başarısıdır. Bu gelişme, yüzde 100 Türk sermayeli bir firmanın, katma değeri yüksek hizmetler sunarak global pazarlarda rüştünü ispatlamasıdır.”

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.