DOLAR 19,0379
EURO 20,5347
ALTIN 1193,748
BIST 4909
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

  Intertraffic İstanbul 24 Mayıs’ta

  Intertraffic İstanbul 24 Mayıs’ta
  23.05.2017
  A+
  A-

  Türk ulaşım sektörünü 18 yıldır biraraya getiren Intertraffic İstanbul, 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açılıyor. İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü, Erzurum Milletvekili ve Intertraffic İstanbul Bilim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal ve İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı tarafından açılışı yapılacak Intertraffic İstanbul’a, bu yıl 30 ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı ve 90’dan fazla ülkeden 6.000’i aşkın ziyaretçi bekleniyor.

  Bugün şehirlerde yaşayan insanların en büyük sorunu tartışmasız ‘trafik’. Ulaştırma Bakanlığı’nın verilerine göre İstanbul’da trafikteki günlük hareketlilik 28,5 milyon civarında ve gelecekte 40-50 milyon günlük harekete ulaşılması bekleniyor. Türkiye genelinde özellikle büyükşehir belediyeleri bu büyük nüfus ve ulaşımı yönetebilmek için akıllı ulaşım sistemlerine yatırım yapıyor. Şehirleri akıllandıran çözümler ise yüzde 94’lük oranla en çok ulaşım alanında kullanılıyor.

  Intertraffic İstanbul’a 90’dan Fazla Ülkeden 6.000’i Aşkın Ziyaretçi Bekleniyor…
  Ulaşım sektörünün global markası Intertraffic, Organizatör Rai Amsterdam ve UBM NTSR’nin uluslararası gücü ile 18 yıldır Türk ulaşım sektörünü Intertraffic İstanbul çatısı altında buluşturuyor. Bu yıl, 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açılacak Intertraffic İstanbul’da, 30 ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı yer alırken, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere İran, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Rusya ve Türki Cumhuriyetler gibi 90’dan fazla ülkeden 6.000’i aşkın ziyaretçi bekleniyor.

  T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma, Özel İdareler, Belediyeler, Müteahhit, Proje ve Danışmanlık Firmaları ve ulaştırma alanında faaliyet gösteren tüm üreticilerin hem katılımcı hem de ziyaretçi profili olarak yer alacağı Intertraffic İstanbul’da, akıllı ulaşım sistemleri, trafik güvenliği, trafik yönetimi ve planlaması, park sistemleri, ulaşım altyapı sistemlerine dair geliştirilen en son ürün, hizmet ve projeler tanıtılacak.

  ‘Intertraffic İstanbul Ödülleri’ Sahiplerine Takdim Edilecek…
  Intertraffic İstanbul kapsamında 6 yıldan bu yana düzenlenen ‘Intertraffic İstanbul Ödülleri’, ilk gün düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek. Yarışma, Park Sistemleri, Belediye Uygulamaları, Akıllı Ulaşım ve Genel olmak üzere dört farklı kategoride düzenlendi.

  Intertraffic Istanbul, Fuarın Yanısıra Kapsamlı Bir Konferans ve Workshop Programı Sunuyor.
  24 Mayıs’ta öğleden sonra gerçekleşecek konferanslarda akıllı ulaşım sistemlerinin geleceği tartışılacak. AUSDER Başkanı Erol Yanar, “AUS Endeks Çalışması Sunumu” yaparken, ODTÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Hediye Tüydeş “Dünyada AUS Endeks Uygulamaları”, İSBAK’tan Mustafa Eruyar “AUS Endeksinin Akıllı Şehirler Endeksindeki Durumu”, Prof.Dr.Orhan B.Alankuş “AUS Endeksi Projesi Genel Çerçevesi” başlıklı konuşmalar gerçekleştirecek. Eindhoven Teknik Üniversitesi Stratejik Bölgelerde Akıllı Ulaşım Direktörü Carlo vd Weijer ise ulaşımın geleceği olan “Akıllı Ulaşım, Ulaşımın Geleceği” sunumu ile dikkatleri üzerine toplayacak. Helsinki Belediyesi (Finlandiya)Akıllı Ulaşım Proje Direktörü Kalle Toivonen da bu bölümde yer alan önemli konuşmacılar arasında yer alacak.

  ITS Kore ve AUSDER Intertraffic İstanbul’da Mutabakat Anlaşması İmzalayacak…
  Intertraffic İstanbul, Türkiye’de ulaşım sektöründe çok sayıda dev projenin altında imzası bulunan Kore ile Türk hükümeti arasındaki ikili görüşmelere de ev sahipliği yapacak. Kore’nin önde gelen kurum ve ITS Şirketleri, Karayolları Genel Müdürlüğü (Kore), Novacos, Metabuild, Moru Industrial, Tracom, S-traffic, LG CNS, SK C&C ve POSCO ICT, Intertraffic İstanbul katılımcısı firmalarla toplantılar gerçekleştirecek. Ayrıca, 25 Mayıs tarihinde fuar alanında AUSDER ve ITS Kore Heyeti tarafından Intertraffic Salonu’nda düzenlenecek Türkiye&Kore Oturumu, AUSDER Başkanı Erol Yanar’ın “Birlikte Çalışabilirlik ve AUSDER Açısından Platformların Önemi” başlıklı konuşması ile başlayacak. Güney Kore Ulaştırma Bakanlığı ITS& Yol Güvenliği’nden Başkan Lee Sang Heyon, “Güney Kore Deneyimi Işığında AUS’nin Rolü”nü anlatırken, Ulaştırma Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, “AUS’un Türkiye’deki Geleceğine İlişkin Temel Stratejiler”i sunacak. Türkiye&Kore Oturumu, Beyaz Oda’da yapılacak ITS Kore ve AUSDER Mutabakat Anlaşması İmza Töreni ile sona erecek.

  Uluslararası Karayolu Federasyonu (IRF), Intertraffic İstanbul’da Workshop Çalışmaları Gerçekleştirecek…
  Uluslararası Karayolu Federasyonu (IRF), Intertraffic İstanbul etkinlikleri kapsamında fuar alanında Turuncu Oda’da 4 workshop çalışması gerçekleştirecek. 24 Mayıs’ta gerçekleşecek workshop çalışmaları, “Otomatik Hız Programlarının Başarı İle Uygulanması” ve “Güvenli Ulașım için Akıllı Çözümler” ana başlıkları altında yapılacak. “Otomatik Hız Programlarının Başarı İle Uygulanması” başlıklı ilk workshop çalışmasında “Bir Risk Faktörü Olarak Hız” (Brendan Halleman, Avrupa ve Orta Asya Bașkan Yardımcısı, IRF), “İstanbul’da Hız Yönetimi Programları” (Mustafa Sünnetçi, İBB Trafik, İstanbul Büyükșehir Belediyesi), “Uygulama Teknolojileri Hakkındaki Son Uygulamalar “ (David Montgomery, Global Satıș Müdürü – Uygulama Çözümleri, Siemens) ve “PPP’lerdeki Uygulamalar” (Philip Wijers, Devlet İlișkileri Direktörü, Sensys Gatso Group) konularına yoğunlaşılacak. “Güvenli Ulașım için Akıllı Çözümler” başlıklı ikinci workshop çalışmasında, “Tasarım ile Şehirler Daha Güvenli” (Tolga İmamoğlu, Yol Güvenliği Proje Müdürü, WRI/Embarq), “Akıllı Ulașımda Güvenlik & Trafik Kontrolü” (Sonal Ahuja, MENA Bölgesi Direktörü, PTV) ve “Case study: Karayolu Trafiği Vakalarının Tespiti İçin Yeni Teknolojilerin Tanıtılması” (Jae-Hyoung Park, Metabuild) başlıkları ele alınacak.

  25 Mayıs’ta sabah ve öğleden sonra yapılacak IRF Workshop çalışmaları ise “Akıllı Ulașım Sistemlerine Giriș” ve “Taşıt Yolu Analitiklerinin Serbest Bırakılması” üzerine olacak. Workshop çalışmalarının alt başlıkları ise “Big Data ( Büyük Veri) Girişi” ( Dr. William Sowell, Bașkan EDI, IRF Komite Bașkanı – ITS), “Trafik Tıkanıklığı Ölçümü ve Etkileri” (Carlos Roman, Kamu Sektörü Direktörü, INRIX) ve “Networke Müdahaleye Öncelik için CBS” (Vincent Lecamus, CEO, Immergis) olacak.

  24 Mayıs’ta IRF’in öğleden sonra yapılacak workshop çalışmalarına paralel olarak Mavi Oda’da TEKDER tarafından yapılacak “Bilgi Teknolojileri Otomotiv Sektörünü Nereye Götürüyor?” başlıklı panelde Türkiye’nin otonom araç üretme potansiyeli Prof. Dr. Metin Gümüş’ün moderatörlüğünde ele alınacak. Panelde Dr. Ahmet Bağış “Haberleșme İletișimi Teknolojilerinin Toplu Tașıma Üzerindeki Etkileri”, Orhan Ünverdi “Türkiye’nin Hibrid ve Elektrikli Toplu Tașıma Araç Üretme Potansiyeli” ve Dr. Abdullah Demi ise “Geçmișten geleceğe yerel araç üretimi” üzerine konuşacak.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.