DOLAR 20,9567
EURO 22,4572
ALTIN 1312,757
BIST 5114,97
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

  Kamu Teknoloji Platformu Başkanlığı’na Çağrı Işıklıoğlu getirildi

  Kamu Teknoloji Platformu Başkanlığı’na Çağrı Işıklıoğlu getirildi
  13.05.2023
  A+
  A-

  10 Mayıs’ta düzenlenen devir teslim töreni ile Kamu Teknoloji Platformu’nun yeni başkanı Çağrı Işıklıoğlu; geçmiş dönem başkanı Erdem Akçıl’a plaket vererek hizmetleri içi teşekkürlerini iletti.

  Yapılan törende Erdem Akçıl, Kamu Teknoloji Platformu’nun yeni başkanı olan Çağrı Işıklıoğlu’nu tebrik ederken, “Çağrı Bey ve yeni yönetimin güzel işler başaracağına olan güvenimle içim rahat bir şekilde bayrağı onlara teslim ediyorum. Ülkemizin gelecek güzel günlerinde Kamu Teknoloji Platformu’nun katkısının büyük olacağına eminim” dedi.

  10 yılı aşkın süredir teknoloji ve siyasi iletişim sektöründeki başarılı çalışmaları ile tanınan Çağrı Işıklıoğlu, Kamu Teknoloji Platformu yeni başkanı olarak yaptığı ilk konuşmasında şunları söyledi:

  ‘’Değişim Başlıyor!’’

  ‘Yeni Yüzyıl Yeni Vizyon’ diyerek dünya ile rekabet edebilen, en küçük ölçekli belde belediyesinden, büyük ölçekli büyükşehir belediyesine kadar tüm yerel yönetimlerimizin bilgi, beceri ve yeteneklerini zenginleştirmek amacıyla projelerimizi hazırladık. Bütüne hizmet eden teknolojinin dönüştürücü gücü ile gelişen kentler, beldeler ile daha güzel bir Türkiye için çalışacağız.

  Kaynakların ve altyapının etkili yönetimi, daha yeşil bir çevre ve akıllı yönetişim, şehirlerde yaşayanların daha kaliteli yaşam koşullarına sahip olmaları ile sonuçlanacak ve kentleri daha “akıllı” hale getirecektir. Bu yolculukta temel gayemiz “Teknoloji” ekseninde, öncelikle “Dijital Teknolojiler”, “Akıllı Şehirler”, “Finansal Teknolojiler”, “Endüstri 5.0”, “Yapay Zeka”, “Veriye Dayalı Politika”, “Bağımsız Kodlama & Yazılım”, “Yeşil Enerji” ve daha birçok alt başlıkla bir bütün olarak çalışmak.”

  “Projelerimiz Hazır”

  Yeni görevi hakkında açıklamalarda bulunan Çağrı Işıklıoğlu, insan odaklılık, sürdürülebilirlik ve inovasyon ekosistemleri çerçevesinde hazırlanan 2023 ve 2024 yıllarında gerçekleştirecekleri bazı projelerin başlıklarını da toplantıda şöyle açıkladı:

  “Yeni yönetimin vizyonunu yansıtacak çok özel projeler hazırladık. Özellikle İHA’lar konusunda çok önemli bir yol katettiğimiz bu dönemde gençlerin de üniversitelerde yaptıkları çalışmaları yakından takip ediyoruz. Onlara destek olmak adına düzenleyeceğimiz kampımızla gençlerin hayallerini gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

  Kamuda Kadın Aklı projemizle de kamuda eksikliklerini hissettiğimiz kadınların, katılımları ile kamuya aktaracakları değerleri olduğunun bilinciyle onları kamuya davet edeceğiz. Bu proje bir başlangıç olacak ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda daha fazla proje geliştireceğiz. “

  Projeler:

  – İnsansız Hava Araçları Kampı

  – Kamuda Dijital Teknolojiler Zirvesi

  – Yapay Zeka Günleri

  – Kamuda Kadın Aklı Zirvesi

  – Uluslararası Akıllı Şehirler Zirvesi

  – 2024 Barcelona Expo Smart City Türkiye

  Planladığımız Eğitim Programlarından Bazıları:

  – Kamuda Bağımsız Kodlama & Bağımsız Yazılım

  – Kamuda Yeşil Enerji Bilinci

  – Kamuda Veriye Dayalı Politika Bilinci

  – Kamuda Finansal Teknolojiler

  – Yerel Yönetimlerde ‘’Katılımcı Demokrasi Modeli’’

  – Dijital Vatandaşlık

  Planladığımız Yerinde İnceleme Programlarından Bazıları:

  – Akıllı Şehir Doha Yerinde İnceleme Programı

  – Akıllı Şehir Amsterdam Yerinde İnceleme Programı

  – Akıllı Şehir Tokyo Yerinde İnceleme Programı

  Kamu Teknoloji Platformu Hakkında

  Kamu Teknoloji Platformu 2013 yılında kamu kurumlarının hizmetlerini ileriye taşımak için; yenilikleri takip ederek, teknoloji entegrasyonları başta olmak üzere etkinlikler ve eğitimler gerçekleştirmek üzere kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Kuruluşun temel amacı Türkiye’nin büyüme sürecinde, kamuda teknolojinin rolünün daha etkin kılınarak, teknoloji yatırımlarının yönlendirilmesi ve bu alanda politikalar üretilmesidir. Faaliyet konularının temelinde ise; Dijital Teknolojiler, Akıllı Şehirler, Finansal Teknolojiler, Endüstri 5.0, Yapay Zeka, Veriye Dayalı Politika, Bağımsız Kodlama & Yazılım, Yeşil Enerji konularında etkinlikler ve eğitimler düzenlemek başta olmak üzere, üretilen içerik ve raporları ilgili kurumlar ile paylaşarak Yerel Yönetimler ile diğer kamu otoriteleri özelinde çalışmalara katkı sunmaktır.

  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.