DOLAR 9,3209
EURO 10,8461
ALTIN 529,134
BIST 1417,7
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Sağanak Yağışlı

Volkan Ataman: “Nitelikli turizme ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz”

Volkan Ataman: “Nitelikli turizme ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz”
13.10.2021
A+
A-

9 Kasım 2021 tarihinde Antalya Nest Kongre Merkezi’n de gerçekleştirilecek olan ACE of M.I.C.E organizasyonun içeriği ve büyüklüğü hakkında bilgi veren Volkan Ataman “Uluslararası bir organizasyon olan Turizm Medya Grubu olarak bildiğiniz gibi sekiz yıldır gerçekleştirdiğimiz ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines ve ACE of M.I.C.E. Awards ile elli beş ülkeden binlerce uluslararası alıcı ve yüz binlerce profesyonel ziyaretçi ACE of M.I.C.E. ile bir araya geldi ve yeni iş birliklerini başlattı. Ayrıca nitelikli turizme ve ülke ekonomisine de büyük katkı sağlıyoruz. Uluslararası medya ve endüstri partnerlerimiz ile on yıldır dünya çapında MICE odaklı tanıtım çalışmaları yürütüyoruz. Sektörün başarılarını, global MICE sektörünün en büyük ödül töreni organizasyonu olan ACE of M.I.C.E. Ödülleri ile taçlandırıyoruz. Sekiz yılda iki yüz yirmi bir ödül sahipleriyle buluştu. Beş yüz kırk jüri heyeti başarıyla çalıştı ve on binlerce profesyonel bir araya geldi. Konferans programlarımız ile sektörümüzü yeniliklerle buluşturduk ve buluşturmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz farklı oturumlarda, çok sayıda farklı konuşmacı da ACE of M.I.C.E.’ın büyüleyici sahnesinde bir araya geldi” dedi.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak katılımcıları nelerin beklediğini anlatan Volkan Ataman organizasyon programını anlattı. Ataman; “Bu yıl Antalya’da ilk defa ulusal ve uluslararası çok büyük kurumların satın alma heyetleri bir araya gelmiş olacak. Ayrıca B2B katılımcılarımız gün içerisinde gerçekleştirdikleri toplantıları akşamları düzenlenecek network etkinlikler ile pekiştirip yeni iş birliklerini başlatabilecekler. Katılımcılara özel dolu dolu bir program hazırladık. ACE of Mice Awards bu sene sahnesi ve şovları ile katılımcıları büyüleyecek. Sektörün yerli ve yabancı temsilcileri, yedi binden fazla B2B toplantısı ve interaktif kaynaşma programları ile yeni iş olanaklarına imkân tanıyacak. Masumlar Apartmanı ve Kırmızı Oda gibi popüler dizilerin danışmanlığını da yapan Psikiyatrist, Yazar Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hayata dair sohbeti gerçekleştirilecek. Aynı günün akşamında Nest Kongre Merkezi’nde muhteşem kırmızı halı seremonisi, 3D video mapping şovları ve gala yemeği ile devam edecek. ACE of M.I.C.E. Awards gecesi iş ve eğlenceyi bir arada sunacak” açıklamasında bulundu.

Organizasyonun Covid-19 salgınının yol açtığı yaralarını sarma sürecindeki öneminde dikkat çeken Volkan Ataman “Son bir buçuk yıldır yaşadığımız pandemi dönemi ile birçok kongre iptal oldu ve sektörümüz de çok zor dönemlerden geçti. Pandemi yaralarının sarılmaya başladığı bu dönemlerde özellikle destinasyon pazarlama faaliyetlerine önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards, Antalya için çok büyük önem teşkil ediyor” dedi.

2021 Masters of Events by ACE of M.I.C.E
Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman, bu sene Antalya’da gerçekleşecek, etkinlik sektörünün en önemli organizasyonu olan
ACE of M.I.C.E’ın içeriğinden, düzenlenecek ödül töreninden ve katılımcıları bekleyen sürprizlerden bahsetti.

Pandemi’nin gölgesinde zor bir dönemden geçiyoruz. Bu kadar zor bir dönemde bu kadar geniş çaplı ve büyük bir etkinliğe imza atmayı nasıl başardınız?
G20, Diplomasi Forum, ICCA Kongresi gibi birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapan Antalya muhteşem doğası, denizi, lezzetleri ve en üst düzeyde hizmet sunan mükemmel tesisleri ile dünyanın en önemli MICE destinasyonlarının başında geliyor. İki yüz yirmi bin üzerinde koltuk kapasitesi, Türk Hava Yolları direk uçuş ağları, yüksek hizmet sunan Fraport TAV Havalimanı ile güçlü bir alt yapıya sahibiz. 2014 yılından beri ülkemizin içinden geçtiği birçok sıkıntılı süreç ile MICE alanında istediğimiz yere maalesef gelemedik. Son bir buçuk yıldır yaşadığımız pandemi dönemi ile birçok kongre iptal oldu ve sektörümüz de çok zor dönemlerden geçti. Pandemi yaralarının sarılmaya başladığı bu dönemlerde özellikle destinasyon pazarlama faaliyetlerine önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards, Antalya için çok büyük önem teşkil ediyor. Bu etkinliği tanıtmak amacıyla; 14 Eylül’de Antalya Nirvana Cosmopolitan Hotel’de geniş bir katılımla “Basın ve Bilgilendirme Toplantısı’’ gerçekleştirdik. Toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ATSO-ACB Başkanı Davut Çetin, Antalya İl Kültür Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu, Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı İhsan Zorlu, Türk Hava Yolları MICE Müdürü Vildan Mataracı, Türk Hava Yolları Antalya Satış Müdürlüğü Pazarlama Şefi Özlem Çatalcalı, TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı ve Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege’nin yanı sıra sektör temsilcileri ve basın mensupları da katıldı. Başkanlarımız ve sektör temsilcilerinin de ACE of M.I.C.E. markasının Antalya’da ilk kez bu kadar üst düzeyde gerçekleşecek olmasından büyük heyecan ve mutluluk duyduğunu görmek bizi daha da motive ettiğini bildirmek isterim.

ACE of M.I.C.E 2021 içeriği hakkında bilgi verir misiniz?

Turizm Medya Grubu olarak bildiğiniz gibi sekiz yıldır gerçekleştirdiğimiz ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines ve ACE of M.I.C.E. Awards ile elli beş ülkeden binlerce uluslararası alıcı ve yüz binlerce profesyonel ziyaretçi ACE of M.I.C.E. ile bir araya geldi ve yeni iş birliklerini başlattı. Ayrıca nitelikli turizme ve ülke ekonomisine de büyük katkı sağlıyoruz. Uluslararası medya ve endüstri partnerlerimiz ile on yıldır dünya çapında MICE odaklı tanıtım çalışmaları yürütüyoruz. Sektörün başarılarını global MICE sektörünün en büyük ödül töreni organizasyonu olan ACE of M.I.C.E. Ödülleri ile taçlandırıyoruz. Sekiz yılda iki yüz yirmi bir ödül sahipleriyle buluştu. Beş yüz kırk jüri heyeti başarıyla çalıştı ve on binlerce profesyonel bir araya geldi. Konferans programlarımız ile sektörümüzü yeniliklerle buluşturduk ve buluşturmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz farklı oturumlarda, çok sayıda farklı konuşmacı da ACE of M.I.C.E.’ın büyüleyici sahnesinde bir araya geldi.

Bu yıl katılımcıları neler bekliyor? Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak neler yapıldı?

Bu yıl Antalya’da ilk defa ulusal ve uluslararası çok büyük kurumların satın alma heyetleri bir araya gelmiş olacak. Ayrıca B2B katılımcılarımız gün içerisinde gerçekleştirdikleri toplantıları akşamları düzenlenecek network etkinlikler ile pekiştirip yeni iş birliklerini başlatabilecekler. Katılımcılara özel dolu dolu bir program hazırladık. ACE of Mice Awards bu sene sahnesi ve şovları ile katılımcıları büyüleyecek. Sektörün yerli ve yabancı temsilcileri, yedi binden fazla B2B toplantısı ve interaktif kaynaşma programları ile yeni iş olanaklarına imkân tanıyacak. Ulusal ve uluslararası satın alıcılardan oluşan yüz altmış marka temsilcisi Antalya Tanıtım Vakfı ve Antalya Convention Büro destekleri ile Antalya Kaleiçi gezisi ardından 7 Mehmet Restoranda Mehmet Akdağ özel sunumları ile akşam yemeğinde bir araya gelecekler. Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards, alanının önde gelen markalarını ve profesyonellerini Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirilecek MOE Party’de ağırlayacak. Sonuncu gün B2B toplantıları ve jüri sunumları gerçekleştirilecek. Öğle yemeğinde ise son yıllarda yazdığı kitapları, Masumlar Apartmanı ve Kırmızı Oda gibi popüler dizilerin danışmanlığını da yapan Psikiyatrist, Yazar Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun hayata dair sohbeti gerçekleştirilecek. Aynı günün akşamında Nest Kongre Merkezi’nde muhteşem kırmızı halı seremonisi, 3D video mapping şovları ve gala yemeği ile devam edecek ACE of M.I.C.E. Awards gecesi iş ve eğlenceyi bir arada sunacak.

Bu yıl düzenlenecek Ödül Töreni için ne gibi hazırlıklar yapıldı? Katılımcıları bekleyen sürprizler var mı?

Büyük bir heyecan ve gururla, ilk kez Antalya’a Nest Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards ile yıl içerisinde hacimli bir şekilde etkinlik, teşvik ve lansmanlar düzenleyen ulusal ve uluslararası kurumsal şirketlerin satın alma heyetleri ile uluslararası DMC’leri üç gün boyunca bir araya getiriyoruz. Etkinliğimiz kapsamında B2B satın alan ve ödüllere başvuru yapan ülkemizin en önemli MICE acentalarıyla otellerimiz, B2B network toplantıları ve interaktif kaynaşma programlarına katılım gösterecekler. Toplamda yedi bin B2B toplantı gerçekleştireceğimiz etkinlik için bir iletişim kampanyası düzenlenecek. ACE of M.I.C.E. ile Antalya’ya MICE alanında marka değerini katmaya geliyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.